BioRace SL

  • Potęguje naturalne mechanizmy odporności roślin na choroby
  • Zawiera żywe szczepy bakterii o wysokiej aktywności
  • Intensywne zasiedlenie roślin bezpośrednio po aplikacji
Biorace preparat mikrobiologiczny
Termin zabieguZalecana dawka [l/ha]Dawka wody [l/ha]Rekomendowana ilość zabiegów w sezonie wegetacyjnym
po wznowieniu wegetacji (od BBCH 29)1,0 – 1,5200-3003 lub zgodnie z technologią
w fazie liścia flagowego (BBCH 37-39)1,0 – 1,5200-3003 lub zgodnie z technologią
od końca kłoszenia do początku dojrzałości mlecznej ziarniaków (BBCH 59-73)1,0 – 1,5200-3003 lub zgodnie z technologią

Rolą zabiegu T2 jest zabezpieczenie zdrowotności aparatu asymilacyjnego. To właśnie w zdrowych i nieuszkodzonych liściach produkowane jest energia niezbędna do wytworzenia wysokiego plonu ziarna o zadowalających parametrach jakościowych. Po aplikacji BioRace SL liście są szerokie, intensywnie zielone i bez uszkodzeń, które mogą być powodowane np. przez zbyt agresywne agrochemikalia. 

Podstawowe cechy BioRace SL

Forma

SL – ciecz do sporządzenia roztworu wodnego

Bez GMO

Technologia produkcji

Nie zawiera bakterii modyfikowanych genetycznie

Skład produktu

Skład produktu

2 szczepy Pseudomonas sp., każdy w ilości 108 jtk/g

Przygotowanie cieczy opryskowej

Nie wymaga wcześniejszego namnażania

Opinie o BioRace SL

Jestem otwarty na nowości produktowe, zwłaszcza jeżeli ich zastosowanie nie wymaga dużych zmian w gospodarstwie, a mogą zwiększyć zysk z hektara. Jednym z takich produktów jest Arcton WG, który zastosowałem w zabiegu T1. Do zakupu Arcton WG skłonił mnie brak wpływu spadków temperatur, nawet poniżej zera, na funkcjonalność produkt. W przypadku dotychczas stosowanych produktów martwiłem się o jakość działania i możliwe fito po przymrozkach. Produkt spełnił moje oczekiwania – podstawa była zdrowa, a to jest dla mnie bardzo ważne. Kontynuowałem, więc dalej Technologię Biologiczną dając na T2 BioRace SL, a na T3 ponownie Arcton WG. Jestem zadowolony z rozwiązania – plon był na oczekiwanym poziomie. Widzę, korzyści jakie daje Technologia Biologiczna dlatego, też zastosuję ją też w tym roku.

Eugeniusz Łoś

Gospodarstwo Rolne Wiesław Sapiło

Jestem otwarty na nowości produktowe, zwłaszcza jeżeli ich zastosowanie nie wymaga dużych zmian w gospodarstwie, a mogą zwiększyć zysk z hektara. Jednym z takich produktów jest Arcton WG, który zastosowałem w zabiegu T1. Do zakupu Arcton WG skłoniła mnie potrzeba znalezienia zastępstwa za preparaty chemiczne grzybobójcze. Do drugiego zabiegu wykorzystany był BioRace SL. Wynik zabiegu skłonił mnie do powtórnego zastosowania tych preparatów w 2023 roku.

Krzysztof Koman

Spółdzielnia Produkcji Rolnej w Łaszczówce

Preparaty mikrobiologiczne w gospodarstwie stosuję od kilku sezonów. Od doradcy z firmy Osadkowski dowiedziałem się o możliwości aplikacji bakterii zamiast fungicydów w celu utrzymania zdrowego łanu. Takie rozwiązanie zaciekawiło mnie, ponieważ jest sposobem na zdrowy łan, jak dalej będzie zmniejszać się ilość dostępnych fungicydów. W 2022 roku zastosowałem pełną Technologię Biologiczną w pszenicy ozimej i jęczmieniu ozimym: Arcton WG-BioRace SL-Arcton WG. Wiosna była deszczowa i chłodna, więc trudno było wjechać z fungicydami, a spadki temperatur nie wpływają na jakość działania Arcton WG. Po kolejnych zabiegach bakteriami łan był zdrowy i co ważne nie było na nim żadnych przypaleń końcówek liści, co po fungicydach się zdarzało. Zaletą produktów z AgroBiotics jest brak konieczności wcześniejszego przygotowania – opryski idą płynnie. Jestem zadowolony z zastosowania Technologii Biologicznej – będę dalej stosował ją na swoich polach. Pierwsze zabiegi Arcton WG wykonałem już jesienią 2022 roku.

Waldemar Idczak

Gospodarstwo Rolne Waldemar Idczak

Zainteresowany BioRace SL?

Skontaktuj się z Agrobiotics

tel: +48 716 911 100

Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta firmy Osadkowski